T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TÜRKİYEDE İLK OLAN PROJE GÖLCÜK TABİAT PARKINDA BAŞLADI

Yayın Tarihi : 19.07.2022

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Orman Fakültesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Yasin ÜNAL'ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK, BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında "Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Eğitmen Eğitimi" projesi Bölge Müdürlüğümüze bağlı Isparta Şube Müdürlüğü Gölcük Tabiat Parkında başladı.

"Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Eğitmen Eğitimi" projesi açılış programına Isparta Valisi Aydın BARUŞ, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER, Bölge Müdürümüz Mahmut TEMEL, Rektör Yardımcıları, TEİAŞ Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin TANRIVERDİ, DKMP Isparta Şube Müdürümüz Hasan ERYİĞİT, Milli Parklar Şube Müdürümüz İsmail SEVİMLER, 6 farklı üniversitede görev yapan konusunun uzmanı eğitmenler, Türkiye'nin farklı illerinden Orman Okulu konularında yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden genç bilim adamları ve kurumların AR-GE bölümlerinde görevli araştırmacılar katılım gösterdi.

7 gün sürecek eğitimin gecelemeli kamp uygulamaları Isparta Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, diğer etkinlikler ise Isparta İli Sütçüler Belediyesi Sarı Çam Kartal Yuvası Turizm Tesisleri ile Sütçüler Prof. Dr. Hasan GÜRBÜZ MYO da teorik ve uygulamalı tarzda gerçekleştirilecektir.